Замовити зворотній дзвінок

Обладнання та комплектуючі для харчової промисловості

 • Рус
 • Контакти

  Назва: ТОВ "МТС-Полтава",
  ЄДРПОУ 31536240

  Email: 23981@ukr.net

  Адреса: 38400, Україна, м. Решетилівка, Полтавської області, вул. Покровська, 73

  Графік роботи:

  Пн – Пт: 8:00 – 17:00
  Сб – Нд: вихідний


  Главная > Корисна інформація > Статті > Диспергування і гомогенізація: у чому різниця?


  Диспергування і гомогенізація: у чому різниця?

  Диспергування – це технологічний процес тонкого подрібнення/дроблення твердих тіл або рідин, в результаті чого отримують порошки, суспензії, емульсії.

  У свою чергу, гомогенізація – це технологічний процес, де задіяна система з двох або більше фаз, в ході якого ступінь неоднорідності розподілу хімічних речовин і фаз за обсягом гетерофазної системи зменшується.

  Не дивлячись на те, що за своїм визначенням дані поняття різні, вони взаємопов’язані. Розчинення мікрочастинок різних продуктів один в одному відбувається більш ефективно, коли частинки роздроблені і не злипаються в більші фракції. Іншими словами для здійснення ефективної гомогенізації хімічних речовин необхідно провести попереднє подрібнення частинок.

  Диспергування і гомогенізація

  Але оскільки процес диспергації за допомогою змішувача супроводжується високою швидкістю руху мікрочастинок, то відповідно одночасно відбувається і змішування, або іншими словами гомогенізація продукту.

  Тому процеси диспергації в більшості випадків супроводжуються гомогенізацією. Але не завжди процес гомогенізації супроводжується диспергацією, оскільки для того щоб змішати два порошки в однорідну структуру не обов’язково дробити/диспергувати окремі частини суміші.

  Гомогенізація за допомогою насоса-диспергатора РСМ:

  Таким чином, за допомогою гомогенізаторів високого тиску і насосів-диспергаторів типу РСМ з високою силою зсуву процес гомогенізації здійснюється за рахунок попереднього процесу диспергації. Іншими словами, однорідний розподіл однієї речовини в іншій (створення гомогенного середовища) здійснюється за допомогою попереднього подрібнення/дроблення/диспергування частинок за допомогою: високого тиску (у випадку з гомогенізатором високого тиску) і за допомогою сил зсуву (у випадку з насосом-диспергатором РСМ за типом ротор-статор).

  Наша компанія є виробником насосів-диспергаторів гомогенізаторів з високою силою зсуву або по-іншому ротаційно-пульсаційних установок РСМ, які забезпечують високий рівень однорідності продукції, що переробляється.

  Як отримати консультацію або замовити насос-диспергатор:

  • зв’яжіться з нами за телефоном (+38 (050) 407-59-69 або +38 (067) 531-59-69);
  • залиште заявку на сайті, і ми з Вами зв’яжемося;
  • напишіть нам на електронну пошту (23981@ukr.net).